FESTIWAL

Montaż Film Festiwal to jedyne wydarzenie w całości poświęcone tematowi post produkcji filmowej. Naszym celem jest integracja środowiska filmowego, profesjonalna edukacja branżowa oraz wspieranie kultury filmowej.

 

Prezentujemy najciekawsze dzieła filmowe oraz ich twórców, skupiamy się na stosowanych w branży technologiach. W trakcie trwania wydarzenia poruszamy zagadnienia z zakresu  montażu filmowego, efektów specjalnych,  color gradingu, matte paintingu, postprodukcji dźwięku i wielu innych.

Demonstrujemy sprzęt oraz dokonania najlepszych producentów wspierających rynek audiowizualny. Co roku organizujemy Konkurs Główny do którego można nadsyłać filmy średniometrażowe w 3 kategoriach: fabuła, dokument, teledysk. Nadesłane filmy oceniane są przez profesjonalne Jury składające się z członków Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Do wygrania Złote Nożyce.  

 

 

Same obrazy nie wystarczą – są bardzo ważne, ale są tylko obrazami. Ważne jest trwanie każdego obrazu na ekranie i to co następuje po kolejnym obrazie. Cała narracja i wydźwięk filmu powstają w montażowni

Orson Welles